×

آموزش 0 تا 100 انواع کیک برای تمامی سنین با جدید ترین شیوه 2019 | آفتابگردان

خانه | جزییات خبر


  امتیاز 4.88 از 5 توسط 37 نفر

شرکت در دوره آموزش کیک آفتابگردان و یادگیری پخت کیک یکی از لذت بخش ترین تجربیات دنیا محسوب می شود. کیک که نوعی شیرینی به حساب می آید، اولین بار در اروپا ابداع شد. بسیاری از باستان شناسان بر این باور اند که این خوراکی شیرین، از زمان های خیلی دور در بین غذاهای اشرافی جای داشته است.

کیکی که امروزه وجود دارد تصورات و ویژگی هایی همچون شیرین بودن، سبکی و داشتن بافت اسفنجی را در ذهن افراد به ترسیم می کشد. آرد، شکر، تخم مرغ و کره مواد اولیه ای هستند که برای آموزش کیک و تهیه آن نیاز دارید.

*** 0 تا 100 آموزش انواع کیک فقط با آفتابگردان !!

 

برخی اوقات برای گونه های مختلف کیک، از افزودنی های دیگری همچون نشاسته، روغن، انواع میوه و یا خشکبار و مایعاتی مانند شیر، آب یا آب‌میوه و ادویه‌جات گوناگون و همینطور بکینگ پودر یا خمیر ترش برای حجم دادن به کیک نیز استفاده می شود.این موارد در کلاس های آموزش کیک مطرح می گردد.

فیلم آموزش طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر

در این قسمت فیلم آموزشی طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر را حتما ببینید و آن را در خانه امتحان کنید. خیلی وقتتان را نمی گیرد !

4 تعریف جالب دیگر از کیک!

تعاریف مختلفی برای کیک بیان شده است که در واژه نامه های متفاوت با شیوه های گوناگون ذکر شده اند؛ از جمله این لغت نامه ها می توان به واژه نامه آکسفورد، لانگمن، کمبریج و وبستر اشاره کرد که در ادامه به شرح 4 تعریف از این ها خواهیم پرداخت : 

1.    تعریف کیک در واژه نامه سطح پیشرفته آکسفورد:
تعریف کیک در این بخش اینگونه ذکر شده است: کیک، خوراکی است که مزه شیرینی داشته و از مواد اولیه ای همچون تخم مرغ، آرد، کره، شکر و غیره تهیه می‌ شود. کیک ها در فر یا ماکروویو با اندازه ها و اشکال متفاوت طبخ می شوند و در نهایت با خامه و یا دیگر مواد خوراکی تزئین می گردند. 
2.    تعریف کیک در لغت نامه کمبریج:
در لغت نامه کمبریج این طور بیان شده است که روغن ماده دیگری است که علاوه بر آرد، تخم مرغ و شکر در تهیه کیک به کار می رود.
3.    تعریف کیک در واژه نامه لانگمن
دراین واژه نامه از کیک به عنوان یک ماده غذایی شیرین یاد شده است که به شیوه های مختلف و با مواد اولیه تخم مرغ، آرد، کره و شکر درون فر تهیه می شود.
4.    تعریف کیک در لغت نامه وبستر
دو تعریف اصلی از کیک دراین لغت نامه وجود دارد اولی: کیک یک خوراکی نان مانند است که از خمیر و خمیرابه تهیه شده و معمولا به شیوه سرخ کردن یا تنوری کردن، در اندازه های مختلف تهیه می شود. کیک ها معمولا تخت هستند و پیش از ور آمدن طبخ می شوند.
تعریف دوم: کیک یک خوراکی شیرین است که با تخم مرغ، خمیر، خمیرابه غلیظ، چربمایه و انواع ورآورنده مثل بیکینگ پودر درست شده و درون فر پخته می شود.
 

آموزش کیک آفتابگردان

با ورود 2 ماده، تحول عظیمی در کیک و آموزش کیک ایجاد شد!

قدمت کیک را می توان به اندازه نان تخمین زد!

این شیرینی خوشمزه از دوران باستان در فرهنگ غذایی مردم اروپا جای داشت تا اینکه کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کرد و پس از دستیابی به منابعی مانند شکر و کاکائو، این دو محصول جای خود را در مواد اولیه کیک باز کرده تا اکنون ما شاهد انواع کیک ها با پایه شکلات باشیم.

در این میان لازم است بدانید که به طور کلی کیک ها در دو دسته کیک های اسفنجی و کره ای قرار می گیرند اما تفاوت این دو با یکدیگر چیست؟

آیا تفاوت کیک اسفنجی را با کیک کره ای می دانید؟

در ابتدا برای طرز تهیه کیک خوشمزه، لازم است تا تفاوت این دو نوع کیک را با یکدیگر بدانید از این رو در این بخش از مقاله به تفاوت اصلی این دو نوع کیک با یکدیگر خواهیم پرداخت:

-    کیک های اسفنجی بافت سبک تری نسبت به کیک کره ای داشته و بالطبع وزن آن نیز کمتر از کیک های کره ای است.
-    حباب ایجاد شده در کیک های اسفنجی به دلیل وارد شدن هوا به داخل بافت کیک در اثر مخلوط کردن مواد با یکدیگر است در صورتی که حباب های موجود در کیک کره ای بر اثر ایجاد گاز درون کیک توسط بکینگ پودر است.

کلاس هایی متفاوت برای آموزش کیک در آکادمی اصفهان!

آکادمی تخصصی آفتابگردان با بهره گیری از بهترین پرسنل و استادان مجرب در زمینه های آموزش کیک، شیرینی، دسر و دیگر شیرینی جات متنوع اقدام به برگزاری کلاس های تخصصی در زمینه طرز تهیه کیک ساده بدون فر در انواع مختلف کرده است. با شرکت در این دوره ها با انواع کیک آشنا خواهید شد، روش پخت هر کدام را خواهید آموخت و نکات کلیدی پخت کیک را فرا خواهید گرفت. 
 

کلاس های آموزش کیک آفتابگردان

معرفی کامل 2 دوره آموزش کیک به همراه موارد آموزشی و تعداد جلسات!

مراحل آموزش و تعداد جلسات دوره آموزش کیک مقدماتی چگونه است؟

آموزش کیک مقدماتی مخصوص خانم ها و آقایان بوده و در هشت جلسه عملی برگزار می شود و پس از پایان دوره به هنرجویان مدرک فنی و حرفه ای اعطا می گردد. مراحل آموزشی در این دوره به شرح زیر است:

جلسه  اول : آشنا ساختن هنرجو با مراحل آماده سازی مواد، آشنایی با پیمانه ها و قاشق های اندازه گیری، آماده سازی فر جهت پخت به همراه  پخت 3 مدل کاپ کیک توسط مربی و همچنین آماده سازی کارامل و تکنیک تزیین با کارامل

جلسه دوم : آموزش پخت پای سیب و کیک شکلاتی به همراه ترایفل توسط مربی

جلسه  سوم : پخت کیک انگلیسی، کیک گریدر و کیک باقلوا توسط مربی 

جلسه چهارم :  کار عملی توسط هنرجو 

جلسه  پنجم : پخت کیک اپرا و جنگل سیاه توسط مربی  

جلسه  ششم : پخت کیک موکا، کیک تایلندی و تکنیک ژله روی کیک توسط مربی

کارآموزان پس از اتمام دوره آموزش کیک می توانند پخت انواع کیک و کاپ کیک های ساده، شکلاتی و کره ای را، به همراه انواع کرم ها و روش های مزه دار کردن کیک و همچنین تزیین ساده و سرو آن ها را به راحتی انجام دهند و آماده ورود به دوره آموزش کیک سازو ترساز شوند.

آموزش کیک مقدماتی

 

در دوره آموزش کیک پیشرفته، چه مواردی آموزش داده می شود؟

در این دوره شیوه استند کردن و دکور تخصصی با فوندانت، آیسینگ و انواع سر ماسوره ها کیک های تولد و عروسی، تکنیک سس براق و مخملی به طور حرفه ای به هنرجویان آموزش داده می شود.

این دوره عملی در 10 جلسه برگزار شده و به هنرجویان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای اعطا می گردد. 

کارآموز در پایان دوره آموزش کیک پیشرفته، توانایی استند کردن، خامه کشی و فوندانت کردن کیک های کوچک و کیک های بزرگ عروسی را به همراه انواع دکور با ماسوره، فوندانت و تکنیک سس براق و مخملی به دست می آورند.

دوره آموزش کیک پیشرفته

معرفی کامل 5 نوع کیک جدید و امروزی

عمده ترین کیک هایی که امروزه رواج داشته و با شرکت در کلاس های آموزشی این آکادمی خواهید آموخت به شرح زیر است:

 • کیک اسفنجی

کیک اسفنجی را می توان اولین نوع کیک دانست که با فرمول 3 گانه آرد شکر و تخم مرغ تهیه می شود.

این نوع کیک دستور پخت ساده ای دارد و با رعایت نکاتی که در مقاله طرز تهیه کیک اسفنجی برای 4 نفر ذکر شده است می توانید کیک با کیفیت و لطیف داشته باشید.

برای تهیه کیک اسفنجی لازم است تا درابتدا سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا منسجم و یکدست شود سپس مواد دیگر را به آن بیافزاید.

*** اما چرا نام این نوع کیک را اسفنجی نهاده اند؟

نام این کیک با بافت آن ارتباط مستقیمی دارد و همان گونه که اسفنج دریایی متخلخل بوده و جریان آب را از خود عبور می دهد، این کیک نیز دارای حباب هایی است تا جریان هوا و گرما را از میان بافت های خود عبور دهد، این حباب ها را در زمان برش کیک مشاهده خواهید کرد که حالتی اسفنجی و سبک به کیک شما داده است.

آموزش کیک اسفنجی

 

 •  کیک تولد

زمانی که برای آموزش کیک تولد اقدام می کنید در ابتدا لازم است تا تکنیک های طبخ کیک ساده و اسفنجی را فرا بگیرید.

کیک های تولد در اشکال و اندازه های مختلف تهیه می شوند و این نکته به سلیقه شخصی و نوع سفارش مشتری بستگی دارد.

پایه اولیه کیک های تولد را طعم وانیل و شکلات تشکیل می دهد اما در برخی اوقات مشتری برحسب سلیقه، کیک تولد خود را با طعم های دیگر همچون پرتقالی، نسکافه و ... نیز سفارش می دهد بنابراین لازم است تا شما در دوره آموزش کیک، با تمام تکنیک ها و طعم های مختلف کیک آشنا شده و آن را از بر باشید.

آموزش کیک تولد

 •  کیک چند طبقه

کیک های چند طبقه عموما برای مراسمات عروسی و گاها تولد تدارک دیده می شود و تهیه آن برای یک وعده عصرانه و دورهمی های دوستانه چندان مرسوم نیست.

اما تهیه و تزئین این نوع کیک نیازمند ظرافت و حساسیت زیادی است که اگر دوره های آموزش کیک چند طبقه را در آکادمی تخصصی آفتابگردان سپری نکرده باشید، قادر نخواهید بود از پس تهیه چنین کیک پر حجم و سنگین برآیید.

از این رو بهتر است در ابتدا دورهای آموزش کیک را پشت سر گذاشته سپس بر اساس دانشی که فرا گرفته اید برای تهیه این کیک اقدام کنید. 

آموزش کیک چند طبقه

 •  کیک سابله

سابله خمیری است که از ترکیب آرد، کره، زرده تخم مرغ و...تهیه می شود. علت نام این نوع کیک به این دلیل است که کیک سابله در زمان لمس مانند شن یا سابل است.

 جالب است بدانید که این خمیر اولین بار در فرانسه تهیه شد و به مرور به کشورهای انگلستان و اتریش نیز راه پیدا کرد؛ امروزه این کیک در صنعت شیرینی پزی ایران نیز جایگاه ویژه ای به دست آورده و می بینیم که اکنون طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کیک های سابله عموما به صورت حروف و یا عدد تهیه شده و با تزئینات مختلف به مشتریان عرضه می گردد.

آموزش کیک سابله

فیلم آموزشی کیک سابله و تزیین آن

فیلم زیر در مورد طرز تهیه کیک سابله اعداد و تزیین کیک سابله است :

آموزش کیک تولد سابله یا بیسکویتی را در متن به صورت نوشتاری هم برای شما آوردیم!

 •  کیک ساده

کیک های ساده شباهت زیادی به کیک اسفنجی دارد با این تفاوت که در طرز تهیه کیک خانگی نیازی نیست زرده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید.

در دوره های طر تهیه کیک ساده بدون فر، نکات کلیدی برای تهیه این کیک خوش طعم، با همان طعم بیاد ماندنی همیشگی که یاد آور خاطرات کودکی است را فرا خواهید گرفت.

در طول دوره آموزش کیک ساده نیاز است تا نکات کلیدی را به خاطر بسپارید که این موارد شامل راهکار ها و نکات کلیدی است تا در نهایت یک کیک زیبا با بافت ایده آل داشته باشید. در ادامه به شرح این موارد پرداخته شده است تا هنرجویان دوره آموزش کیک با این مسائل آشنا شوند. 

آموزش کیک در آفتابگردان

 پخت کیک عالی فقط با رعایت 7 نکته!

در خیلی از مواقع، شما مراحل پخت کیک را بر اساس آموخته هایتان در دوره آموزش کیک دنبال می کنید اما کیک شما خراب می شود و ممکن است نه تنها ظاهر خوبی نداشته باشد بلکه طعم خوبی نخواهد داشت.

اشتباه نکنید کار شما ایرادی ندارد شما در این میان بایستی به یک سری موارد هر چند کوچک توجه ویژه ای داشته باشید تا در نهایت به خروجی مورد نظرتان دست پیدا کنید.

در ادامه نکات مهمی در پخت کیک را برای شما شرح خواهیم داد:

آموزش کیک

آیا درپخت کیک، پف نکردن آن حل شدنی است؟

برخی اوقات ممکن است کیک شما به خوبی پف نکند. علت های مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد که در ادامه برای شما بازگو کرده ایم:

- عدم رعایت ترتیب افزودن مواد اولیه در زمان مخلوط کردن مواد
- سرد بودن کره  یا تخم مرغ در زمان ترکیب کردن مواد با یکدیگر
- عدم استفاده از بکینگ پودر به میزان کافی و یا استفاده از بکینگ پودر قدیمی
- استفاده بیش از اندازه روغن در مواد کیک
- اندازه نامناسب قالب کیک (قالب کوچک و میزان مایع کیک زیاد)
و..

چرا رویه کیک چسبنده است؟

-    پوشاندن سطح رویی کیک زمانی که کیک هنوز گرم است.
-    مقدار مایعات موجود در مواد اولیه کیک زیاد است.
-    کیک به میزان کافی پخته نشده باشد.

آموزش کیک اسفنجی

چرا کیک حالت خیس دارد؟

-    پیش از پخت کامل، کیک از فر خارج شده است.
-    کیک به موقع از قالب خارج نشده است.
-    نسبت مواد اولیه کیک نامناسب بوده است. اگر شکر، روغن و مایعات کیک زیاد باشد کیک شما به این حالت در می آید. 

چرا کیک دارای منافذ و سوراخهای متعدد و بزرگی است؟

-    دمای فر در هنگام طبخ بالا بوده است.
-    مواد اولیه به خوبی ترکیب نشده اند.
-    میزان بکینگ پودر به کار رفته در کیک زیاد است.

نکات مهم برای پخت کیک عالی

چرا کیک ظاهری چروکیده و جمع شده دارد؟

-    قالب بزرگ است و میزان مایع کیک کم.
-    قالب کیک بیش از اندازه چرب بوده است.
-    مواد را بیش از اندازه مخلوط کرده اید.
-    مقدار مایعات نسبت به مواد خشک کیک بیشتر است.
-    به دلیل بالا بودن دمای فر یا طولانی بودن زمان طبخ کیک بیش از حد پخته شده است که منجر به خوابیدن پف کیک شده است.
-    دما فر پایین بوده و یا زمان طبخ کیک کوتاه بوده است
-    شکر موجود در مواد اولیه زیاد بوده است.
-    قالب کوچک و مواد کیک زیاد است
-    زمان طبخ به کیک و مواد ضربه وارد شده است
-    در فر را در زمان پخت باز کرده اید.
-    میزان بکینگ پودر یا جوش شیرین بکار رفته در مواد زیاد است.
-    و...

چرا کیک بافت زبری داشته و وسط آن فرورفته است؟

-    فر را پیش از قرار دادن کیک، گرم نکرده اید و در چنین وضعیتی کیک به آرامی پخته شده است.
-    شکر و روغن مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب نشده اند.
-    میزان بکینگ پودر بکار رفته در مواد اولیه زیاد است.
-    میزان مایعات درون کیک نسبت به مواد خشک کمتر است.
-    از آرد نامناسب و سنگینی برای تهیه کیک استفاده کرده اید.
-    مواد به درستی در قالب پخش نشده اند.

مخلوط مواد به اندازه در پخت کیک

رویه کیک چسبنده ولی قسمت میانی آن خشک است؟

-    مواد کیک را بیش از اندازه با یکدیگر مخلوط کرده اید.
-    مدت زمان پخت کیک طولانی بوده است.
-    سفیده تخم مرغ را بیش از اندازه زده اید.
-    قالب کیک نسبت به خمیر اولیه کیک بزرگ تر است.
-    میزان روغن و مایعات کیک زیاد است.
-    مقدار آرد زیاد است.

فقط 4 نکته کلیدی دیگر در پخت کیک که در کلاس های آموزش کیک مطرح می شود !!

 در آخر لازم است چند نکته کلیدی و مهم را بدانید البته این موارد را در دوره آموزش کیک آکادمی تخصصی آفتابگردان فرا خواهید گرفت ولی بد نیست پیش از شرکت در این دوره با برخی از این نکات آشنا باشید:

 1- پیش از هر کاری آرد و بکینگ پود را الک کنید. زمان اضافه کردن آرد به مایع کیک، مجددا آرد را الک کرده و یا با استفاده از قاشق آن را هم بزنید. با این کار آرد شما سبک تر خواهد شد و باعث می شود کیک شما پف بیشتری پیدا کند.

آموزش کیک آفتابگردان

2- در ترکیبات کیک، از شیر گرم استفاده کنید. شیر ولرم باعث می شود تا کیک شما حالت اسفنجی و پوک داشته باشد.

3- در کیک هایی که سفیده و زرده از هم جدا می شوند بایستی از پودر تارتار در سفیده استفاده شود. پودر تار تار سبب می شود تا پف سفیده تخم مرغ شما از بین نرود.

4- هیچ گاه به ظرف کیک هایی که زرده و سفیده تخم مرغ در ترکیبات اولیه از یک دیگر جدا شده اند، ضربه نزنید چرا که اینکار باعث می شود پف کیک شما از بین برود.

دوره آموزش کیک آفتابگردان

روش های تزیین کیک تولد

از قسمت جدا نشدنی جشن تولد کیک آن است که تنوع آن بسیار بوده و با توجه به سلیقه خود می توانید کیک مورد علاقه تان در اندازه، طعم و تعداد طبقات مختلف تهیه کنید.

از رایج ترین روش های تزیین کیک که همه ما با آن آشنا هستیم استفاده از خامه است که جز یکی از قدیمی ترین روش های تزیین کیک به حساب می آید. اما امروز علاوه بر آن روش های دیگری برای تزیین کیک به کار می رود که در دوره های آموزش کیک به آن می پردازند.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا مروری بر تکنیک های تزیین کیک داشته باشیم:

 • استفاده از خامه کم

بسیاری از افراد ممکن است بخاطر کالری بالای خامه از خوردن کیک تولد با روکش خامه  اجتناب کنند. در یکی از تکنیک های پوشش دهی کیک با خامه از مقدار کمی خامه برای پوشاندن سطح کیک استفاده می کنند.

به طوری که بافت کیک قابل رویت است و روی آن را به دل خواه با انواع گل های طبیعی یا شیرینی هایی مانند مرنگ و ماکارون تزیین می کنند که در این صورت بدون نگرانی از میزان کالری آن، می توانید از خوردن کیک لذت ببرید.

آموزش کیک آفتابگردان

 • فوندانت

از دیگر روش های پرکاربرد در تزیین کیک استفاده از فوندانت است.

خمیر فوندانت از آب، قند، ژلاتین و گلیسرول درست می شود، بافتی سفت و ماندگاری بالا داشته و به راحتی می توان آن را به رنگ ها و اشکال مختلف در آورد.

به علت شکل پذیری راحت فوندانت و با استفاده از قالب های مخصوص می توان آن را به اشکال یا گل های گوناگون در آورد و برای روی کیک از آن استفاده کرد.

 برای تزیین کیکی که با فوندانت پوشیده شده است با استفاده از رنگ خوراکی و قلم مومی توان سطح کیک را نقاشی کرده و از آن یک اثر زیبای هنری به وجود آورد.

تزیین کیک با فوندانت در آفتابگردان

در روشی دیگر با استفاده از خامه روی سطح فوندات نقش و نگار ایجاد می کنند که این روش برای کیک های عروسی مرسوم است. 

 • رویال آیسینگ

برای ایجاد نقش و نگار روی کیک از رویال آیسینگ نیز استفاده می کنند.

رویال آیسینگ ترکیبی از پودر سفیده ‌ی تخم ‌مرغ و پودر شکر بوده و هنگام قرار گرفتن در مجاورت هوا سریع خشک می شود.

به دلیل استفاده نکردن از کره و خامه در مواد اولیه رویال آیسینگ می توان آن را خارج از یخچال در محیطی خشک با دمای مناسب نگهداری کرد.

آموزش کیک تولد و تزیین آن

 • کیک تولد عکس

احتمالا بسیاری از افراد تمایل دارند روی کیک عکس مورد علاقه شان را بیندازند .

در تکنیک چاپ روی عکس این امکان وجود دارد که عکس مورد علاقه تان به صورت رنگی و خوراکی در آید به این طریق که تصویر مورد نظر به وسیله یک چاپ گر بر روی کاغذی از نشاسته و شکر به صورت رنگی و با کیفیت منتقل می شود. 

طرز تهیه کیک کاکائویی خوشمزه

در این قسمت از مقاله آموزش کیک آفتابگردان می خواهیم طرز تهیه کیک کاکائویی خوشمزه را به شما آموزش بدهیم.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک کاکائویی

شکر 1 پیمانه
تخم مرغ 2 عدد
آرد 1/2 پیمانه
روغن 1/2 پیمانه
آرد 1 و نیم پیمانه
پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری
وانیل نصف قاشق چایی خوری
بیکینگ پودر 2 قاشق چایی خوری

آموزش کیک شکلاتی

در این قسمت در مورد طرز تهیه کیک کاکائویی صحبت می کنیم. برای درست کردن کیک شکلاتی ابتدا شکر و روغن را در ظرفی می ریزیم و با همزن به قدری می زنیم تا کرم رنگ شود.

سپس آب را اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط می کنیم. بعد از مخلوط شدن آب با مواد، تخم مرغ ها را دانه دانه به همراه وانیل به مواد اضافه کرده و مواد را به خوبی هم می زنیم.

پودر کاکائو، بکینگ پودر و آرد را با هم مخلوط کرده و چند بار الک می کنیم سپس کم کم در مواد مایع می ریزیم و هم می زنیم.

در این قسمت از طرز تهیه کیک کاکائویی قالب را چرب کرده و برای جلوگیری از چسبیدن کیک شکلاتی آن را آرد پاشی می کنیم. مواد کیک شکلاتی را درون قالب ریخته و قالب را چند بار تکان می دهیم تا سطح مواد صاف شود سپس قالب را در فر با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 50 تا 60 دقیقه قرارمی دهیم.

آموزش کیک شکلاتی

دقت کنید تا نیم ساعت اول در فر را نباید باز کنیم زیرا باعث از بین رفتن پف کیک شکلاتی می شود.

برای اطمینان از پخت کیک، یک سیخ چوبی را تا انتهای قالب درون کیک می کنیم اگر مواد کیک به آن نچسبید کیک شکلاتی آماده شده است. بعد از پخت کیک شکلاتی به دل خواه با خامه با سس شکلات تزیین می کنیم.

آموزش سس شکلات مخصوص کیک کاکائویی

کیک شکلاتی خود به تنهایی بسیار خوشمزه است اما با به همراه شدن سس شکلاتی خوشمزگی آن دو چندان می شود و حتی گاهی اوقات ظاهر آن وسوسه انگیز تر و زیبا تر خواهد شد.

بعد از طرز تهیه کیک کاکائویی می خواهیم طرز تهیه این سس خوشمزه را به شما آموزش دهیم تا بتوانید حتی از آن برای تزیین هم استفاده کنید.

مواد لازم

پودر کاکائو یک چهارم پیمانه
پودر قند یک چهارم پیمانه
شیر یک سوم پیمانه
کره دو قاشق غذا خوری

طرز تهیه

یک ظرف نسبتا گرد بردارید. پودر کاکائو را به همراه پودر قند و شیر  داخل آن ریخته و خیلی خوب مخلوط کنید. مایه ای که به دست می آید را روی حرارت متوسط قرار دهید و با قاشق چوبی تا آن جایی که به جوش آید، هم بزنید.

سپس ظرف را از روی حرارت برداشته و کره را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. در این مرحله مجددا ظرف را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا سس شکلات به غلظت مورد نظر برسد.

در آخر سس را از روی حرارت برداشته و بگذارید تا سرد شود تا بتوانید برای تزیین روی کیک شکلاتی و دیگر انواع کیک ها از آن استفاده کنید.

آموزش سس شکلاتی

آموزش کیک تولد سابله

کیک سابله یا بیسکو کیک، نوعی کیک تولد یا دسر بسیار خوشمزه است که معمولا به شکل اعداد یا حروف آماده و تزئین می شود.

در آموزش کیک تولد سابله از خمیر کوکی، بیسکوییت، تارت و کیک تخته ای یا اسفنجی نام برده شده و شما می توانید از هر کدام آنها استفاده کنید، اما درست کردن کیک سابله با پودر بادام، به دلیل استحکام بیشتر آن، رایج تر است. 

مواد لازم کیک تولد سابله

آرد ۳۸۰ گرم
پودر بادام ۷۵ گرم
کره سرد ۱۰۰ گرم
پودر قند ۶۳ گرم
تخم مرغ بزرگ ۱ عدد‍
زرده تخم مرغ ۱ عدد‍
نمک نوک قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک تولد بیسکویتی یا همان سابله

قدم اول در آموزش کیک تولد آرد، پودر بادام و نمک را با هم ترکیب کرده و کنار بگذارید. کره نرم شده و پودر قند را به مدت ۴ دقیقه با همزن بزنید، سپس به ترتیب تخم مرغ و زرده تخم مرغ را اضافه کرده و پس از افزودن هر کدام، مواد را ۳۰ ثانیه با همزن هم بزنید. مخلوط مواد خشک را به بقیه مواد اضافه کرده و برای مخلوط کردن آنها از همزن یا قاشق استفاده کنید.

در آموزش کیک تولد سابله به شما تاکید می شود که در صورت عدم استفاده از همزن، ابتدا با قاشق مواد را مخلوط کرده و سپس با دست فقط آنها را منسجم کنید. ورز دادن مواد کیک سابله با دست، باعث می شود که خمیر آن به روغن بیفتد و کیک شما خراب شود.

خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده، آن را پهن کنید و دست کم به مدت یک ساعت درون یخچال قرار دهید. سپس هر کدام از قسمت های خمیر را بین دو قطعه نایلون قرار داده، با وردنه باز کرده و پس از قرار دادن روی کاغذ روغنی، با کاتر به هر شکلی که دوست دارید برش بزنید. 

خمیرها را به همراه کاغذ روغنی به مدت ده دقیقه در فریزر و سپس درون فری که از قبل با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم شده است، قرار دهید. کیک سابله باید تا زمانی درون فر بماند که قسمت زیرین آن طلایی شود. پس از آن، کیک را از فر خارج کرده و اجازه دهید کاملا سرد شود. 

آموزش کیک تولد سابله

برای قسمت میانی کیک سابله و همچنین تزئین روی آن می توانید از ترکیب خامه و کرمفیل، خامه و پودینگ و خامه به تنهایی استفاده کنید.

برای درست کردن خامه و پودینگ، ۲ لیوان شیر سرد را با ۴ قاشق غذاخوری نشاسته و ۳ قاشق غذاخوری شکر مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید تا مانند فرنی پخته شود، در نهایت یک قاشق کره و کمی وانیل به آن بیفزایید.

این ترکیب را تا زمانی که هنوز حرارت دارد درون یک کاسه بریزید و روی آن را سلفون بکشید، به طوری که سلفون به پودینگ بچسبد. ظرف را به مدت یک روز درون یخچال قرار دهید. 

در زمان تزیین کیک سابله بعد از مطالعه قسمت این آموزش کیک تولد ، خامه قنادی را با استفاده از همزن، آنقدر بزنید تا فرم بگیرد و سپس پودینگ را به تدریج به آن اضافه کنید.

*** توجه داشته باشید که خامه پس از اضافه کردن پودینگ نباید نرم شود، بنابراین ممکن است در این مرحله، همه پودینگ استفاده نشود. 

 با استفاده از ماسوره ساده، روی قسمت پایینی کیک سابله کرم زده و قسمت دوم را با دقت روی آن قرار دهید. سپس تزیین نهایی کیک را با کرم، گل، میوه، مرنگ و ماکارون انجام دهید. 

طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر

آرد سفید ۲ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۲ پیمانه
شیر ۱ پیمانه
کره یک چهارم پیمانه
بیکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
نمک یک چهارم قاشق چای خوری

یکی از نکات بسیار مهمی که در طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر باید به آن دقت شود، تنظیم درجه حرارت فر برقی است.

به طور کلی بهتر است قبل از آنکه در استفاده از هر گونه فر، چه گازی و چه برقی، مهارت کافی را به دست آورید، جوانب احتیاط را رعایت کرده و دمای دستگاه را تقریبا ۱۰ درجه کمتر از دمای ذکر شده در دستور و زمان را هم ۱۰ دقیقه کمتر از مدت گفته شده، در نظر گرفته و پس از آن کیک را مرتب چک کنید تا نسوزد.

یک نکته دیگر که باید در طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر مورد توجه قرار دهید آن است که در استفاده از فر برقی برای پختن کیک و شیرینی، آن است که دمای فر برقی معمولا ۱۰ درجه کمتر از دمای فر گازی در نظر گرفته می شود.

بنابراین برای طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر، دمای دستگاه را روی ۳۲۵ درجه فارنهایت یا ۱۶۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. 

آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و چند بار الک کنید. تخم مرغ ها را در یک ظرف ریخته و به مدت ۴ دقیقه با همزن برقی هم بزنید تا کمی پف کرده و کرم رنگ شود.

سپس شکر را اضافه کرده و ۵ دقیقه دیگر مواد را با همزن هم بزنید. شیر و کره را در یک ظرف ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید تا کره ذوب شود.

طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر

پیش از آنکه شیر به جوش بیاید، ظرف را از روی شعله برداشته، مخلوط مواد خشک را به شیر افزوده و با دور کند همزن به مدت چند ثانیه هم بزنید. سپس این ترکیب را در ظرف حاوی تخم مرغ و شکر ریخته و مجددا با دور کند همزن در حدود یک دقیقه بزنید تا مایه کیک یکدست شود. 

قالب کیک را چرب و آردپاشی کرده و مایه را در آن بریزید. کیک را درون توستر یا فر برقی قرار داده و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بپزد و در این مدت در فر برقی را به هیچ عنوان باز نکنید.

پس از گذشت تقریبا ۲۵ دقیقه قالب را از توستر خارج کرده و با انگشت روی آن بزنید و در صورتی که شل بود، آن را به مدت تقریبا ۷ دقیقه دیگر درون آون برقی قرار دهید. 

زمانی که از پختن کیک در طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر مطمئن شدید آن را از توستر خارج کرده و پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، با جدا کردن لبه های آن از قالب، کیک را از قالب خارج کنید. 

*** نکات مهم برای طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر یا فر برقی

 •  در هنگام کار با فر برقی دقت داشته باشید که کیک و شیرینی را در طبقه وسط آن و غذاها را در طبقه پایین قرار دهید. همچنین به منظور جلوگیری از بروز مشکل در توزیع یکنواخت گرما، همزمان از دو طبقه فر استفاده نکنید. 
 •  درست مانند کار با فر گاز، توستر یا آون برقی را هم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از شروع کار گرم کنید. 
 •  به یاد داشته باشید که کیک و شیرینی های حجیم به مدت زمان زیاد و حرارت متوسط برای پخت نیاز دارند. در مقابل، شیرینی های کوچک (به استثنای شیرینی هایی که حاوی زرده یا سفیده زیاد هستند) با حرارت بیشتر و زمان کمتر پخته می شوند. 
 • در صورتی که دمای فر بیش از ۱۵۰ درجه سانتی گراد است، مراقب پاشیدن مایعات به شیشه فر باشید، چرا که ممکن است باعث شکستن آن شوند. 

طرز تهیه کیک اسفنجی
 

آموزش کیک چند طبقه

آموزش کیک چند طبقه در واقع شامل یادگیری دو مرحله بسیار مهم است:

 1. درست کردن تعدادی کیک چند لایه با ابعاد مختلف 
 2. سپس سوار کردن آنها به صورت دلخواه

در این بخش از مقاله، ابتدا طرز تهیه یک کیک اسفنجی مناسب به عنوان کیک پایه و سپس، نکاتی در مورد سوار کردن کیک ها برای درست کردن کیک چند طبقه به شما ارائه خواهد شد. 

طرز تهیه کیک خامه ای 

آرد سفید ۱ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
شیر ۱ پیمانه
روغن مایع ۱ پیمانه
تخم مرغ ۳ عدد
وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق مربا خوری

فر را روشن کرده و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. آرد و بینکینگ پودر را سه بار الک کرده و کنار بگذارید.

۳ عدد تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل هم بزنید تا ترکیب آنها کشدار و کرم رنگ شود. سپس روغن را اضافه کرده و مجددا هم بزنید. ابتدا شیر و سپس ترکیب آرد و بیکینگ پودر الک شده را به تدریج به مایع کیک اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا یکنواخت شود. 

قالب کیک را چرب کرده و روی آن آرد بپاشید، پس از گرفتن آرد اضافه، مایع کیک را در قالب ریخته و به مدت ۴۵ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید. 

خامه کشی کیک اسفنجی چطور انجام می شود؟

برای تهیه کیک چند طبقه، باید تعدادی کیک را خامه کشی و آماده کرده و سپس روی هم سوار کنید. در این بخش از مقاله با طریقه خامه کشی کیک اسفنجی آشنا خواهید شد. 

خامه کشی در آفتابگردان

ابتدا خامه قنادی را با همزن زده و کنار دست خود قرار دهید. 

پس از خارج کردن کیک از قالب و سرد شدن آن، با استفاده از یک چاقوی بزرگ کیک را از عرض به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.

روی لایه زیرین کمی شیر بریزید تا مرطوب شود و مقداری از خامه زده شده را روی لایه اول بکشید. در صورت تمایل می توانید روی خامه از گردو یا چیپس شکلات و برش میوه استفاده کنید.

لایه دوم کیک را روی لایه اول قرار داده و با خامه تمام کیک را آسترکشی کنید. کیک اول را درون یخچال قرار دهید و بقیه اجزای کیک چند طبقه را هم به همین صورت آماده کنید. 

نحوه سوار کردن کیک چند طبقه چگونه است؟

اولین نکته ای که در موقع درست کردن کیک چند طبقه باید به آن دقت کنید، استحکام کافی صفحه ای است که کیک نهایی روی آن قرار می گیرد.

به طور کلی بهتر است برای تهیه کیک ۴ طبقه به بالا از نئوپان استفاده کنید. یک میله به ارتفاع کیک نهایی در وسط نئوپان پیچ کنید تا طبقات کیک در جای خود ثابت بمانند.

در این مرحله از آموزش کیک چند طبقه، مرکز هر کدام از کیک ها را پس از خامه کشی یا فوندانت، سوراخ کرده و طوری روی کیک زیر آن قرار دهید که میله درون سوراخ قرار بگیرد. 

آموزش کیک چند طبقه

آموزش کیک رژیمی با خرما و گردو

آرد سبوس دار (آرد سنگک) ۳ قاشق سوپ خوری
تخم مرغ ۱ عدد کامل+ ۱ عدد سفیده تخم مرغ (جمعا یک زرده و دو سفیده)
شیر کم چرب ۲ قاشق سوپ خوری
خرما (به صورت هسته و پوست گرفته و خرد شده) ۲ قاشق سوپ خوری
گردوی خرد شده ۱ قاشق سوپ خوری
پودر قند ۲ قاشق سوپ خوری سر خالی
پودر کاکائو ۱ قاشق سوپ خوری
وانیل یک دوم قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک رژیمی

ابتدا فر را روشن کرده و روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. در اولین مرحله از آموزش کیک رژیمی و کم کالری با خرما و گردو، باید زرده و سفیده تخم مرغ را از جدا کنید.

روش های مختلفی برای این کار وجود دارند که به صورت مفصل در مقاله آموزش کیک اسفنجی آفتابگردان به آنها اشاره شده است، اما به عنوان یک راه ساده، می توانید یک کفگیر را بر روی یک کاسه قرار داده و تخم مرغ را روی آن بشکنید. به این صورت، زرده روی کفگیر می ماند و سفیده درون کاسه می ریزد. 

در یک کاسه گود، زرده تخم مرغ، پودر قند و وانیل را ریخته و با همزن برقی بزنید تا ترکیب آنها کرم رنگ و کمی غلیظ شود. برای اینکه زودتر به ترکیبی یکنواخت دست پیدا کنید، می توانید ظرف حاوی مواد را درون یک ظرف حاوی آب داغ قرار دهید، اما مراقب باشید که آب به درون آنها نفوذ نکند.

آرد و پودرکاکائو را چند بار الک کرده، به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه و با قاشق هم بزنید. سپس دو قاشق سوپ خوری شیر کم چرب را در ظرف ریخته و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. 

آموزش کیک رژیمی

دو عدد سفیده تخم مرغ را در یک ظرف کاملا تمیز و خشک بریزید. پره های همزن را هم به خوبی شسته، خشک کرده و شروع به زدن سفیده ها کنید.

در آموزش کیک به شما تاکید می شود که سفیده تخم مرغ را باید آنقدر بزنید که سفید رنگ شده، پف کند و در صورت برگرداندن ظرف از آن بیرون نریزد. پس از رسیدن به این مرحله، سفیده را به بقیه مواد اضافه کرده و بدون همزن و به روش فولد کردن هم بزنید تا مایه کیک یک دست شود. 

قالب کیک را کمی چرب کرده و یک قطعه کاغذ روغنی را که به اندازه کف قالب برش خورده است، در آن بیندازید.

خرمای هسته گرفته، پوست کنده و خرد شده را با گردوی خرده شده مخلوط کرده و در قالب بریزید، سپس مایه کیک را به قالب منتقل کنید.

قالب را به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه درون فری که از قبل گرم شده، قرار دهید تا کیک کاملا مغز پخت شود. کیک را پس از سرد شدن از قالب جدا کنید. 

آموزش کیک رژیمی بدون روغن و کره

آرد یک و نیم پیمانه
شکر یک و نیم پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
زرده تخم مرغ سه چهارم پیمانه
آب جوش سه چهارم پیمانه
آب پرتقال ۱ قاشق غذاخوری
آب لیموی تازه یک دوم قاشق غذاخوری
رنده پوست پرتقال ۱ قاشق غذاخوری
بیکنیگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری
نمک یک دوم قاشق چای خوری

طرز تهیه

اولین کار در آموزش کیک رژیمی بدون روغن و کره، روشن کردن فر و قرار دادن آن روی ۱۷۰ درجه سانتی گراد است. 
یک تخم مرغ کامل و سه چهارم پیمانه زرده تخم مرغ را در یک کاسه ریخته و با استفاده از همزن هم بزنید تا رنگ آنها روشن شود.

شکر را در چند مرحله به تخم مرغ اضافه کرده و پس از هر بار افزودن آن، مواد را هم بزنید تا ترکیب آنها کاملا یکدست شود. این مرحله از هم زدن، تقریبا ۱۰ دقیقه باید طول بکشد. 

سپس، رنده پوست پرتقال، آب پرتقال و آب لیمو را اضافه کرده و پس از هم زدن مواد، آرد، بیکینگ پودر و نمک سه بار الک شده را در چند مرحله به آن اضافه کنید.

پس از هر بار اضافه کردن مخلوط آردی، مایه کیک را با لیسک یا کفگیر به صورت دورانی هم زده و در نهایت آب جوش را ریخته و به سرعت هم بزنید.

آموزش کیک آفتابگردان

توجه داشته باشید که در این مرحله مواد نباید زیاد هم زده شوند و همین که مخلوط شوند و مایه کیک یکنواخت شود، کافی است. 

مواد را داخل قالب ریخته و به مدت ۱ ساعت درون فری که از قبل گرم شده است، قرار دهید. پس از اینکه از پختن کیک مطمئن شدید، قالب را از کیک خارج کرده و زمانی که از داغی افتاد، آن را از قالب خارج نمایید.

آموزش کیک ساده وانیلی

آرد سفید (مخصوص شیرینی پزی) ۱ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
روغن یک چهارم پیمانه
شکر دانه ریز یک دوم پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق مرباخوری
 وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
آب ۴ قاشق غذاخوری

اولین قدم در طرز تهیه کیک ساده وانیلی ، انتقال همه مواد اولیه و بخصوص تخم مرغ به بیرون از یخچال است تا هم دما با محیط شوند. فر را روشن کرده و روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید.

۱ پیمانه آرد را به همراه بیکینگ پودر با روش ویسک کردن مخلوط کرده و دست کم دو بار الک کنید. الک کردن باعث می شود که هوا میان ذرات آرد قرار گرفته و کیفیت نهایی کیک وانیلی شما بهتر شود.  

در مرحله بعد در طرز تهیه کیک ساده وانیلی، باید زرده و سفیده ۴ عدد تخم مرغ را از هم جدا کنید. شما می توانید با روش های مختلفی این کار را انجام دهید، اما یکی از بهترین آنها، استفاده از پوست تخم مرغ به عنوان جدا کننده است.

طرز تهیه کیک ساده وانیلی

در این روش، سعی کنید از قطورترین قسمت تخم مرغ، آن را طوری بشکنید که پوست آن به دو قسمت تبدیل شود.

قسمتی از پوست تخم مرغ را که زرده در آن قرار ندارد، پایین تر گرفته و بخش حاوی زرده را آرام آرام کج کنید تا زرده درون پوست دوم بیفتد، سفیده های باقیمانده را درون یک کاسه بریزید.

چند مرتبه این کار را انجام بدهید تا زرده به طور کامل از سفیده جدا شود، سپس آن را هم درون ظرف مجزایی قرار دهید. 

به غیر از جدا شدن کامل زرده و سفیده تخم مرغ و مخلوط نشدن آنها با یکدیگر، نکته دیگری که در مرحله هوادهی به سفیده تخم مرغ اهمیت دارد، تمیز و خشک بودن ظرف حاوی سفیده ها و همچنین پره های همزن است.

همزن را بر روی دور تند قرار داده و سفیده ها را آنقدر بزنید که ابتدا حباب هایی در آن ایجاد شده و سپس حجم آن افزایش پیدا کند.

هم زدن سفیده را تا جایی ادامه دهید که سفید رنگ و شبیه به خامه فرم گرفته شده و در صورت برگرداندن ظرف از آن بیرون نریزد. 

قدم بعدی، اضافه کردن شکر به زرده ها و زدن آنها با استفاده از همزن است. در طرز تهیه کیک ساده وانیلی با این دستور، تاکید شده است که از شکر دانه ریز استفاده شود و در صورتی که شکر در دسترس شما از ابتدا دانه ریز نبود، باید آن را آسیاب کنید

. شکر را در چند مرحله به زرده اضافه کرده و با دور متوسط همزن آنقدر بزنید تا ترکیب این دو ماده حجم گرفته و رنگ آن روشن شود. سپس وانیل را افزوده و پس از هم زدن به مدت ۴۰ تا ۵۰ ثانیه دیگر، روغن مایع را بیفزایید.

آموزش کیک ساده وانیلی

با استفاده از لیسک، مواد را فولد کرده و سپس آرد و آب را در دو یا سه مرحله در ظرف ریخته و پس از هر بار اضافه کردن، مایه کیک را فولد کنید.

پس از یکدست شدن کامل ترکیب مواد، نوبت به اضافه کردن سفیده تخم مرغ می رسد. سفیده را به صورت یکجا درون ظرف حاوی بقیه مواد بریزید و برای مخلوط کردن آن، فقط از حرکت دورانی بسیار آرام استفاده کنید.

*** توجه داشته باشید که مخلوط کردن سفیده با حرکات تند یا نامنظم، فقط باعث از بین رفتن پف آن می شود، بنابراین در این مرحله از آموزش کیک، دقت به خرج داده و صبور باشید. 

قالب کیک را چرب و آردپاشی کرده و مایه کیک را پس از یکنواخت شدن در آن بریزید. قالب را درون فری که از قبل گرم شده قرار دهید و تا نیم ساعت اول پخت، از باز کردن در فر جدا خودداری کنید.

طرز تهیه کیک ساده وانیلی با این دستور، به ۳۵ تا ۴۵ دقیقه برای پخت نیاز دارد، برای مطمئن شدن از اتمام پخت کیک، یک خلال چوبی را درون کیک فرو برده و درآورید. اگر خلال کاملا تمیز خارج شد، کیک به خوبی پخته است. 

قالب کیک را به مدت ۱۰ دقیقه در دمای محیط به حال خود بگذارید، سپس با استفاده از یک چاقوی نازک و تیز، دیواره های کیک را از آن جدا کنید. سپس کیک را روی توری خنک کننده قرار داده تا کاملا سرد شود، سپس به صورت دلخواه سرو کنید. 

اموزش کیک آفتابگردان

نکات طرز تهیه کیک ساده وانیلی

رعایت کردن نکات زیر که در آموزش کیک ساده وانیلی هم به آنها اشاره می شود، باعث بالا رفتن کیفیت نهایی کیک شما می گردد:

 • بهتر است در زمان طرز تهیه کیک ساده وانیلی، تمام مواد به کار رفته در آن، تازه و با کیفیت باشند. 
 •  در زمان انتقال مایه کیک به قالب، توجه داشته باشید که یک سوم بالای ظرف خالی بماند تا کیک فضایی برای پف کردن داشته باشد و از ظرف سرریز نکند. 

آموزش کیک اسفنجی خامه ای

کیک اسفنجی خامه ای یکی از پرطرفدارترین کیک ها در میان افراد است. این نوع کیک در رستوران ها به عنوان دسر، در میهمانی‌ها و همچنین جشن تولد و سایر مراسم و حتی به عنوان یک عصرانه ایده آل، همراه با قهوه و چایی صرف می‌شود.

در این مطلب قصد داریم آموزش کیک اسفنجی خامه ای را به شیوه ساده برای شما ارائه دهیم. به این ترتیب به راحتی می توانید یک کیک خوشمزه را در خانه تهیه کنید. با ما همراه باشید.

طرز تهیه کیک اسفنجی خامه ای

 طرز تهیه کیک اسفنجی خامه ای برای ۸ نفر :

 • مدت زمان لازم برای تهیه کیک اسفنجی خامه ای کمتر از ۳۰ دقیقه می باشد.
 • زمان لازم برای پخت کیک داخل فر، حدود ۳۰ دقیقه است.
 • آموزش کیک اسفنجی در این قسمت برای  پذیرایی از ۸ نفر کافی می باشد.

این دستورالعمل تهیه کیک اسفنجی خامه ای، کاملاً رژیمی بوده و می توانید آن را به عنوان یک میان وعده یا عصرانه میل کنید.

آموزش کیک آفتابگردان

 مواد لازم برای آموزش کیک اسفنجی خامه ای :

 • 125گرم کره یا مارگارین که به صورت نرم شده یا آب شده درآمده است.
 • 125 گرم شکر
 • 2 عدد تخم مرغ
 • 125 گرم آرد الک شده
 • خامه زده شده به مقدار مورد نیاز
 • قطعات میوه یا مربا برای تزئین کیک اسفنجی خامه ای

طرز تهیه کیک اسفنجی خامه ای

در آموزش کیک اسفنجی خامه ای، ابتدا فر را تا دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت و همچنین شماره ۴ گاز تنظیم کنید.

خامه و کره را به همراه شکر در یک ظرف به خوبی مخلوط کنید. برای یک دست شدن این مواد با هم می توانید از همزن برقی استفاده کنید.

مخلوط را به هم بزنید به طوری که تمام مواد یکنواخت با هم مخلوط شوند. تخم مرغ ها را درون مخلوط بشکنید.

در مرحله بعد،آرد را در چند مرحله با استفاده از قاشق اضافه کنید. تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک اسفنجی خامه ای

مخلوط اولیه تهیه کیک اسفنجی خامه ای باید نرم و روان باشد. اگر مخلوط شما این ویژگی را نداشت می توانید کمی شیر به آن اضافه کنید.

مواد اولیه برای آموزش کیک اسفنجی خامه ای آماده شده است. اکنون می توانید مایع تهیه شده را داخل قالب مورد نظر خود بریزید.

قالب را در فر قرار داده و حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه تا زمان پخت، صبر کنید. علامت اینکه کیک شما پخته شده است یا نه این است که یک میله باریک به درون کیک فرو ببرید.

اگر هنگامی که میله را بیرون آوردید مواد کیک به آن نچسبیده بود به معنای آن است که کیک اسفنجی خامه ای شما آماده است.

در این مرحله کیک را از داخل فر بیرون آورده و به آن اجازه دهید خنک شود.

آموزش کیک

 تزئین کیک اسفنجی خامه ای

برای تزیین کیک اسفنجی خامه ای می توانید آن را از عرض به دو قسمت تقسیم کرده و در میان آن، لایه ای از مربا، خامه و قطعات میوه قرار دهید؛

سپس لایه دوم کیک را روی مواد گذاشته و سطح کیک را با خامه، قطعات میوه مانند توت فرنگی تمشک یا هر میوه ای دیگری که میل دارید تزیین کنید.

میزان استفاده خامه برای تهیه کیک اسفنجی خامه ای در این حالت مطابق با میل شما می باشد. این کیک را در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

آموزش کیک خامه ای

جمع بندی 1 دقیقه ای مقاله آموزش کیک

علاقمندان می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی آکادمی تخصصی آفتابگردان و مطالعه مقالات قرار داده شده در سایت به موارد زیر دست پیدا کنند:

 •    کیک به عنوان یک ماده شیرینی در واژه نامه های مختلف تعریف شده به جز لغت نامه وبستر که آن را یک خوراکی نان مانند دانسته است.
 • بافت سبک تر کیک اسفنجی و حباب های ایجاد شده در آن، تفاوت کیک اسفنجی را با کیک کره ای به وجود آورده است!
 • معرفی کامل موارد آموزشی و تعداد جلسات دوره های آموزش کیک آکادمی آفتابگردان
 • معرفی 7 نکته برای داشتن کیکی بدون نقص (داخل مقاله مطالعه کنید)
 •  تجربه حس خوب کار با مواد و پیاده سازی ایده های نو و خلاقانه

پرطرفدارترین کیک خانگی

کیک های خانگی همیشه و در هر زمان، مورد توجه خانم های خانه دار به ویژه  علاقه مندان به آشپزی و شیرینی پزی قرار داشته است.

پرطرفدارترین کیک خانگی با طرح ها و رنگ های منحصر به فرد، کیک هایی هستند که از سوی علاقه مندان به شیرینی پزی، مورد توجه قرار گرفته‌اند.

در این میان، نامی از کیک های شکلاتی، کیک های وانیلی و کیک اسفنجی به طور واضح مشاهده می شود.

پرطرفدار ترین کیک خانگی

 هنگامی که صحبت از کیک های خانگی به میان می آید، دستورالعمل تهیه کیک ها به صورت کاملاً ساده و با حداقل مواد اولیه ارائه می گردد.

خوشبختانه با پیشرفت فناوری ها در تجهیزات کیک و شیرینی پزی، امکان تهیه  محبوب ترین کیک های خانگی در منزل فراهم می باشد.

اگر این قسمت از مطلب را تا انتها مطالعه کنید، به طور قطع با پرطرفدارترین کیک خانگی و طرز تهیه آن آشنا خواهید شد.

 با محبوب ترین و پرطرفدارترین کیک خانگی آشنا شویم :

 •  کیک های شکلاتی

 کیک های شکلاتی بهترین، خوشمزه ترین و پرطرفدار ترین کیک خانگی محسوب می‌شوند. این کیک ها از مخلوط کردن تخم مرغ، شکر، پودر کاکائو، شیر، جوش شیرین، مقداری نمک، آب، کره، خامه، شکلات تلخ و ... تهیه می شوند.

بسیاری از افراد تمایل دارند به مخلوط اولیه کیک شکلاتی، گردو و یا قطعات میوه را نیز اضافه کنند. طعم ویژه این مدل کیک ها در تمام جهان شهرت یافته است.

اگر در جشن تولد جشن تولد و مراسم عروسی شرکت کنید می توانید خوشمزه ترین کیک شکلاتی را میل کنید. با کمترین هزینه قادر خواهید بود نمونه ای از کیک های شکلاتی را در خانه به راحتی تهیه کنید.

پرطرفدارترین کیک تولد شکلاتی

 •  کیک های لیمویی

 یکی از پرطرفدار ترین و خوشمزه ترین کیک هایی که می توانید در خانه آن را تهیه کنید، کیک های لیمویی هستند.

هنگام خوردن این کیک، مزه اسانس لیمو را می توانید در دهان خود احساس کنید. تهیه کیک های لیمویی در خانه نیاز به شیر، اسانس لیمو، تکه های لیمو، کمی مربا، شکر، تخم مرغ، پکینگ پودر، جوش شیرین، اندکی نمک و مربای لیمونات نیاز دارید.

پیشنهاد می کنیم با دریافت طرز تهیه کیک های لیمویی، این خوراکی خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

پرطرفدارترین کیک خانگی لیمویی

 •  کیک های میوه ای

 یکی از پرطرفدارترین کیک خانگی، کیک هایی هستند که از تکه های میوه استفاده می شود. برای تهیه کیک میوه ای، علاوه بر موادی که در تهیه سایر کیک ها به طور معمولی استفاده می شود، قطعات میوه یا مربای میوه های خاص، مطابق با ذائقه و سلیقه افراد به کار می رود.

به طور مثال، انواع کیک های توت فرنگی، کیک موزی، کیک های هلو، کیک با طعم تمشک، آلبالو یا آناناس، نمونه هایی از خوشمزه ترین کیک های میوه ای هستند که هر فرد می‌تواند در خانه تهیه کند.

پرطرفدارترین کیک خانگی میوه ای

 نکات مهم در آموزش و تهیه پرطرفدارترین کیک خانگی

 اگر جزو افرادی هستید که به تهیه کیک های خانگی در منزل علاقه زیادی دارید و یا اگر در گروه آموزش دهندگان تهیه کیک خانگی فعالیت می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم  ارائه جزئیات آموزش کیک را در دستور کار خود قرار دهید.  اجازه بدهید این جمله را واضح تر بیان کنیم.

 هنگامی که به وب سایت های آشپزی مراجعه می کنید تا با کیک های خانگی و دستور تهیه آن ها آشنا شوید، صرفاً یک دستور تهیه کیک برای شما نمایش داده می شود.

کسب و کارهایی که در این حوزه فعالیت دارند، زمانی موفق خواهند شد که تهیه کیک های خانگی را با جزئیات بیشتری معرفی کنند.

درست کردن پرطرفدارترین کیک خانگی

به طور مثال، هنگام آموزش تهیه کیک های خانگی بهتر است ارائه دستورالعمل تهیه کیک در قسمت مجزا اشاره شود؛

 علاوه بر این، ارائه راهکارهای کاربردی که موجب می شود شکل ظاهری کیک را بهتر ارائه دهد و همچنین پرداختن به عناصر غذایی داخل کیک مانند انرژی، میزان کالری و مواد معدنی در این مورد حائز اهمیت می باشد. 

آموزش یکی از انواع کیک ها ، چیز کیک توت فرنگی بدون فر !!

یکی از موارد ارائه شده در آموزش انواع کیک، دستور تهیه چیز کیک توت فرنگی بدون فر است که نتیجه بسیار خوش طعمی داشته و از ترکیب ژلاتین و توت فرنگی پخته شده برای درست کردن یک چیز کیک خامه ای و ضخیم استفاده می کند.

با این دستور، که یکی از بهترین رسپی ها در آموزش انواع کیک است، می توانید هم از بافت و هم از مزه محصول نهایی کاملا خاطر جمع باشید و آن را به عنوان دسری تابستانی و بهاری سرو نمایید. 

اگر شما هم یک بار برای درست کردن دسر یا کیک از توت فرنگی تازه استفاده کرده باشید، احتمالا با این مشکل مواجه شده اید که اضافه کردن مقدار کافی از پوره توت فرنگی برای بهتر کردن طعم کیک، در نهایت باعث آب انداختن میوه شده و بافت کیک را خراب می کند.

آموزش انواع کیک

در درست کردن چیز کیک بدون فر، این مشکل دو چندان می شود، چرا که برای داشتن کیکی که به محض سرو کردن ذوب نشود، شما باید مقادیر زیادی پوره توت فرنگی را برای رسیدن به ضخامت مناسب، با بقیه مواد مخلوط کنید. 

برای رفع این مشکل، ما در این دستور از ژلاتین و نشاسته ذرت کمک گرفته ایم که هر دو همراه با پوره توت فرنگی در فر قرار گرفته و می پزند.

با این  قسمت از مقاله همراه باشید تا با دستور یک چیز کیک توت فرنگی بدون فر مطمئن و عالی، که در مجموعه آموزش انواع کیک قرار دارد، آشنا شوید. 

زمان آماده سازی مواد اولیه : ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه

آموزش انواع کیک

مواد لازم برای تهیه چیز کیک توت فرنگی بدون فر

 • مواد لازم برای تهیه کراست یا پایه چیز کیک

 

بیسکوییت وانیلی پودر شده دو و یک چهارم پیمانه یا ۳۰۲ گرم
شکر ۲ قاشق غذاخوری یا ۲۶ گرم
نمک نوک قاشق چای خوری
کره ذوب شده ۱۰ قاشق غذاخوری یا ۱۴۰ گرم
 • مواد لازم برای تهیه فیلینگ چیز کیک

 

توت فرنگی تمیز و شسته شده نیم کیلو
نشاسته ذرت دو و نیم قاشق غذاخوری
آب سرد ۲ قاشق غذاخوری
ژلاتین بدون طعم دو و یک چهارم قاشق چای خوری
پنیر خامه ای (به دمای اتاق رسیده) ۶۷۸ گرم
شکر یک دوم پیمانه یا ۱۰۴ گرم
خامه زده شده و سرد یک و یک چهارم پیمانه یا ۳۰۰ میلی لیتر
شکر پودر شده سه چهارم پیمانه یا ۸۶ گرم
عصاره وانیل یک دوم قاشق چای خوری
 • مواد لازم برای تهیه رویه خامه ای چیز کیک

 

خامه زده شده و سرد ۱ پیمانه یا ۲۴۰ میلی لیتر
شکر پودر شده یک دوم پیمانه یا ۵۸ گرم
عصاره وانیل سه چهارم قاشق چای خوری
توت فرنگی به میزان لازم

 

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی بدون فر

 

 1. در یک کاسه با اندازه متوسط، مواد کراست شامل پودر بیسکوییت وانیلی، شکر، نمک و کره ذوب شده را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یک دست حاصل شود. 
 2. کراست حاصل را کف یک قالب کمربندی ۲۲ سانتی متری ریخته، سطح آن را یکنواخت کرده و ظرف را درون فریزر قرار دهید. 
 3. توت فرنگی را به وسیله غذاساز یا بلندر کاملا پوره کنید. 
 4.  پوره توت فرنگی و نشاسته ذرت را درون یک تابه متوسط یا بزرگ ریخته و روی حرارت متوسط اجاق قرار دهید. پس از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه و زمانی که ترکیب شروع به حباب زدن کرد، شعله را کم کرده و اجازه دهید مواد به مدت ۱ تا ۲ دقیقه بجوشند، سپس شعله را خاموش کنید. مایه موجود در تابه را به یک کاسه منتقل کرده و کنار بگذارید تا خنک شود. 
 5.  در یک کاسه کوچک ۲ قاشق آب سرد ریخته و پودر ژلاتین را روی آن بپاشید. بدون هم زدن، ۵ دقیقه این ترکیب را به حال خود بگذارید. 
 6.  کاسه حاوی آب و ژلاتین را روی حرارت غیر مستقیم (روی در کتری در حال جوش) قرار دهید تا زمانی که دانه های ژلاتین ذوب شده و به طور کامل در آب حل شود. 
 7. محلول ژلاتین را روی ترکیب گرم توت فرنگی و نشاسته ذرت ریخته و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. ظرف را کنار بگذارید تا مایه فیلینگ خنک شود. 
 8. در یک کاسه گود و بزرگ، پنیر خامه ای و شکر را با همزن بزنید تا کاملا یکنواخت شوند. 
 9. در یک کاسه بزرگ دیگر، خامه زده شده، پودر شکر و عصاره وانیل را افزوده و با دور تند همزن آنقدر بزنید که برآمدگی ها یا قله هایی در خامه مشاهده شوند، سپس ظرف را کنار بگذارید. 
 10. ترکیب توت فرنگی را در سه مرحله به مخلوط پنیر خامه ای افزوده و پس از هر بار اضافه کردن، مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. این کار برای جلوگیری از ایجاد گلوله های توت فرنگی انجام می شود. 
 11. خامه زده شده را در دو مرحله به مخلوط پنیر و توت فرنگی اضافه کرده و به آرامی فولد کنید تا ترکیب یکنواختی به دست بیاید. 
 12. فیلینگ را روی کراست ریخته و سطح آن را صاف کنید. 
 13. ظرف حاوی چیز کیک را درون فریزر قرار دهید تا سفت شود. در حدود ۵ تا ۶ ساعت زمان یا یک شب تا صبح برای این منظور کافی است. 
 14. زمانی که بافت چیز کیک دلخواه شما شد، آن را از قالب کمربندی خارج کرده و به ظرف سرو انتقال دهید. 
 15. برای درست کردن کرم تزئین کیک، خامه زده شده، پودر شکر و عصاره وانیل را در یک کاسه بزرگ ریخته و با دور تند همزن بزنید تا قله هایی روی خامه به وجود بیاید. 
 16.  با استفاده از یک قیف، کرم حاصل را به شکل گل روی لبه های چیز کیک بزنید. در صورت تمایل می توانید سطح کیک را با توت فرنگی تزئین کنید. 
 17. چیز کیک توت فرنگی را تا زمان سرو درون فریزر قرار دهید. این دسر تا ۴-۵ روز قابل نگهداری است.

آموزش چیز کیک توت فرنگی

رعایت نکته زیر که در آموزش انواع کیک نیز به شما گفته می شود، کیفیت نهایی کیک شما را بالاتر می برد:

خامه زده شده قنادی معمولا بسیار شیرین است، بنابراین در صورت استفاده از آن، به اضافه کردن پودر شکر و عصاره وانیل نیاز نیست. تنها در صورتی که خامه صبحانه را برای تهیه خامه زده شده به کار بردید، شکر و وانیل را به آن بیفزایید. 
 

آموزش یکی دیگر از انواع کیک ها، کیک شکلاتی خیس !!

دستور پخت کیک شکلاتی خیس که در مجموعه آموزش انواع کیک به شما ارائه می شود، کاملا خانگی بوده و از آنجا که به جای کره در آن از روغن استفاده می شود، خیال شما را از مرطوب بودن نهایی کیک راحت می کند.

درست کردن کیک شکلاتی خیس با این رسپی بسیار ساده است و این موضوع، در کنار کیفیت بسیار عالی حاصل کار، آن را به بهترین دستور موجود در آموزش انواع کیک، تبدیل می کند. 

احتمالا شما هم متوجه شده اید که آن دسته کیک های شکلاتی که در خانه درست می شوند، در بیشتر مواقع قابل مقایسه با کیک هایی که در کافه ها می خوریم یا از قنادی ها تهیه می کنیم، نیستند.

همین تفاوت باعث می شود که خیلی از ما عطای درست کردن کیک های شکلاتی در خانه را به لقای آنها ببخشیم و خیلی ساده این دسر بسیار خوشمزه را از بازار تهیه کنیم.

اما اگر یک بار از دستور ارائه شده در آموزش انواع کیک استفاده کنید، شما هم قبول خواهید کرد که تجربه تازه ای از یک کیک شکلاتی کاملا خیس و لذیذ به شما ارزانی شده است.

علاوه بر آن، شما می توانید این کیک را به عنوان پایه ای برای پختن طعم های مختلف دیگری به کار ببرید. 

دستور کیک شکلاتی خیس

یک بار دیگر تاکید می کنیم که درست کردن کیک شکلاتی با این دستور بسیار بسیار ساده است، در واقع فقط کافیست که یک کاسه برداشته، همه مواد را با هم ویسک کرده و مایه کیک شکلاتی را آماده کنید.

به خاطر وجود روغن در این دستور، رطوبت نهایی کیک بسیار زیاد خواهد بود. همچنین اگر باز هم تمایل دارید که طعم شکلاتی کیک را بیشتر کنید، می توانید کاکائوی شکلاتی تیره را به دستور آن بیفزایید. 

آموزش انواع کیک

 • زمان آماده سازی مواد اولیه این دستور از کیک: ۴۰ دقیقه

 • زمان پخت: ۳۰ دقیقه

مواد اولیه برای پخت کیک خیس شکلاتی

آرد سفید ۲ پیمانه یا ۲۶۰ گرم
شکر ۲ پیمانه یا ۴۱۴ گرم
پودر کاکائو سه چهارم پیمانه یا ۸۵ گرم
جوش شیرین ۲ قاشق چای خوری
نمک ۱ قاشق چای خوری
تخم مرغ بزرگ ۲ عدد
باتر میلک ۱ پیمانه یا ۲۴۰ میلی لیتر
روغن گیاهی ۱ پیمانه یا ۲۴۰ میلی لیتر
وانیل یک و نیم قاشق چای خوری
آب داغ ۱ پیمانه یا ۲۴۰ میلی لیتر

 

مواد لازم برای تهیه رویه کیک شکلاتی خیس

کره یک و یک چهارم پیمانه یا ۲۸۰ گرم
روغن صاف قنادی یا شورتنینگ یک و یک چهارم پیمانه یا ۲۳۷ گرم
پودر شکر ۹ پیمانه یا ۱۰۳۵ گرم
عصاره وانیل ۲ قاشق چای خوری
پودر کاکائو ۱ پیمانه یا ۱۱۴ گرم
آب یا شیر ۴-۵ قاشق غذا خوری یا ۶۰- ۷۵ گرم

 

مواد لازم برای تهیه گاناش شکلاتی

چیپس شکلات ۱ پیمانه یا ۱۶۹ گرم
خامه زده شده یک دوم پیمانه
ترافل رنگی به میزان لازم

 


آموزش انواع کیک: طرز تهیه کیک شکلاتی خیس

 1.  سه قالب ۲۰ سانتی متری را آماده کرده، کف آنها را کاغذ روغنی انداخته و دیواره ها را چرب کنید. فر را روشن کرده و روی درجه ۱۴۸ درجه سانتی گراد یا ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید. 
 2.  تمامی مواد خشک، شامل آرد سفید، شکر، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را به یک کاسه عمیق و بزرگ منتقل کرده و آنها را با هم ویسک کنید. 
 3. تخم مرغ ها، باتر میلک و روغن گیاهی را نیز به مواد خشک موجود در ظرف افزوده و خوب به هم بزنید. 
 4. وانیل را در آب جوشیده ریخته و سپس به ترکیب مایه کیک بیفزایید، مجددا همه مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. 
 5. مایه کیک را به طور مساوی بین سه قالب آماده شده تقسیم کرده و آنها را به مدت ۳۰ تا ۳۳ دقیقه درون فری که از قبل روشن کرده بودید قرار دهید تا کیک بپزد. توجه داشته باشید که از آنجا که این کیک در دسته کیک های خیس قرار می گیرد، اگر از خلال دندان برای تست پخته شدن کیک استفاده می کنید، در زمان بیرون آوردن، باید مقداری خرده کیک به آن چسبیده باشد. 
 6.  کیک ها را از درون فر خارج کرده و حدودا ۱۰ دقیقه برای خنک شدن آنها زمان بدهید. پس از گذشت این مدت زمان، آنها را روی توری خنک کننده منتقل کنید تا کاملا سرد شوند. 
 7. در مدت زمانی که برای سرد شدن کیک لازم است، فراستینگ یا رویه را آماده کنید. موردی که در آموزش انواع کیک و درباره تهیه این فراستینگ بر آن تاکید می شود، آن است که در هر کدام از مراحل، باید مواد را آنقدر به هم بزنید تا ترکیب به دست آمده کاملا صاف و یکنواخت شود. در ابتدا کره و روغن صاف قنادی را با هم بزنید. 
 8. به آهستگی ۴ پیمانه (۴۶۰ گرم) از پودر شکر را به مایه فراستینگ افزوده و هم بزنید. 
 9. عصاره وانیل و نیمی از آب یا شیر موجود را اضافه کرده و هم بزنید. 
 10.  ۵ پیمانه (۵۷۵ گرم) از شکر باقی مانده را نیز در مایه فراستینگ ریخته و مواد را با هم مخلوط کنید. 
 11.   پودر کاکائو را درون مایه ریخته و به هم بزنید. 
 12.  مقدار باقی مانده شیر یا آب را به ظرف اضافه کرده و آنقدر هم بزنید تا مایه فراستینگ کاملا یک دست شود. 
 13.  زمانی که کیک ها خنک شدند، برآمدگی بالای آنها را با یک چاقوی اره ای بزرگ بردارید. 
 14.  اولین لایه از کیک را روی بشقابی که برای سرو آن در نظر گرفته اید قرار داده و در حدود یک پیمانه از فراستینگ را روی سطح این لایه بمالید. 
 15. دومین لایه از کیک را روی کار قرار داده و یک پیمانه از فراستینگ را به روی آن منتقل کنید. 
 16.  لایه آخر را نیز روی دو کیک قبلی گذاشته و سطح بیرونی کیک را با مایه فراستینگ بپوشانید. 
 17. برای درست کردن گاناش شکلاتی، چیپس های شکلات را در یک کاسه متوسط بریزید. 
 18. از سوی دیگر، خامه زده شده را گرم کنید تا زمانی که شروع به جوشیدن نماید، سپس آن را به ظرف حاوی چیپس شکلات انتقال دهید. ۲ تا ۳ دقیقه زمان بدهید تا چیپس ها با گرمای خامه ذوب شوند، سپس ترکیب را آنقدر به هم بزنید تا یک دست شود. 
 19.  گاناش شکلاتی را به آرامی در اطراف و دیواره های کیک ریخته و با باقی مانده آن سطح کیک را آغشته کنید. در نهایت، گاناش را بر روی قسمت بیرون کیک به صورت یکنواخت پخش نمایید. 
 20.  اجازه دهید تا گاناش کمی خود را بگیرد، سپس کیک را با مقدار باقی مانده مایه فراستینگ تزئین کنید. 
 21.  در صورت تمایل می توانید از ترافل های رنگی هم روی کیک بریزید تا ظاهر زیباتری پیدا کند. این کیک شکلاتی خیس، تا ۳-۴ روز قابل نگهداری است.  

آموزش انواع کیک در آفتابگردان

 

*** نکات مهم گفته شده در این آموزش انواع کیک

در آموزش انواع کیک های شکلاتی به استفاده از آب داغ در این رسپی تاکید شده است. بهتر است این نکته را بدانید که آب داغ باعث باز شدن پودر کاکائو و قوی شدن طعم شکلاتی کیک می شود، بنابراین اضافه کردن آن را فراموش نکنید. 

پرسش و پاسخ:

فاطمه
خیلی خوب بود

نادیا
آموزش هاتون خیلی عالی بود مخصوصا کلیپ آموزش کیک ممنونم

maryam
اخی چه فیلم باحالی حتما استفاده می کنم :)

راضیه
مرسی بابت نکات آموزشیتون خیلی عالی بود

شیرین
کلیپ های بیشتری بین مطالب بزارید. برای یادگیری خیلی بهتر

فریبا
عالی 😍😍😍

زهرا
نکاتی که برای پخت کیک عالی ذکر کردین خیلی خوب بود. حتما دفعه بعدی این موارد رو رعایت میکنم. ممنون

شیدا
مرسی بابت آموزش ها و نکات خوبتون

Nadiaw
نکات خیلی جالبی بود👌

غزاله
فوق العاده بوود😍😍👌👌

الهام
فوق العاده دوست داشتنی بود ممنون

نکات مفيدي بود مرسي

سلام
کيک سابله را خيلي دوست داشتم ممنون

سولماز
لطفا دوره جديد آموزش كيك را داخل سايت قرار بديد
مدیر کل
داخل صفحه اصلی سایت تمامی دوره های جدید گذاشته می شود. حتما سر بزنید!

ممم
کلاسهاتون کجا هستن ؟ شهریتون چقده ؟
مدیر کل
کلاس ها در این آدرس تشکیل میشه: خیابان شیخ صدوق شمالی-خیایان شیخ مفید غربی-مقابل تقاطع اول-جنب سوغات یزد برای خبر از قیمت ها با این شماره تماس بگیرید: 09132041599

شهرزاد
فیلم آموزش کیک بیسکویتی اعداد بسیار عالی بود من حتما امتحانش میکنم!

امير
روش تزيين كيك رويال آيسينگ در آموزشگاه تدريس ميشه؟
مدیر کل
بله

متین
چقدر عالی توضیح دادید نکات مربوط به پخت کیک رو. من همیشه کیک هام خشک و خرد میشن. امیدوارم دفعه بعد با رعایت مواردی که شما گفتید بتونم کیک بهتری اماده کنم. مرسی
مدیر کل
حتما...ممنون از شما که مطالعه کردید!

شیما
مقاله آموزش کیک مطالب خوبی را پوشش داده بود. لطفا در مورد کیک های رژیمی هم بزارید

سیما
قسمت آموزش کیک شکلاتی به همراه سس مخصوص بسیار کامل بود....من درست کرد!

نازگل
مقاله آموزش کیک بسیار کامل بود مخصوصا اون قسمتی که مواد لازم و طرز تهیه کیک شکلاتی و سس شکلاتی رو آوردید بسیار مفید بود و تمامی نکاتی که در مورد پخت کیکی که بدون نقص باشه هم خیلی خوب بود چون من یکسره از نکته ها رو نمیدونستم و الان کیک های که درست می‌کنم واقعا دیگه مشکلی ندارن خوب پف می‌کنن و خوشمزه میشن و به علاوه خیلی هم خوب پخته میشن و نمیسوزن

سارا
کیک بیسکییتون رو درست کردم واقعا خوشمزه بود ای کاش می شد تو کلاساتون شرکت کنم

شکیبا
قسمت های طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر و تمامی نکاتتون در مورد درس کردن مدل کیک ها که چطوری پفش نخوابه و یا نسوزه خیلی کاربردی بود چون من گاهی اوقات شده بود که کیک هام درست پف نمی کردند و یا درست پخته نمی شدند اما الان دیگه مشکلات حل شد و تونستم یک کیک خوشمزه را تدارک ببینم مخصوصا برای مهمانی هامون خلاصه که ممنوون

Melika
عالی بود👏👍🎂🍰

Fateme.dr
خیلی عالییییییییییی😍😍😍😍😍😍😍

Zhorzhor
مطالبتون واقعاااااا عالی و جامع بود بسیار مچکر از تهیه کننده😍😘🤗

سیما
مقاله آموزش کیک واقعا عالی بود....خواندنش بسیار طول کشید اما هر قسمت از مطلب مقاله یک نکته ی خوبی در مورد کیک بود که بسیار قابل استفاده بود...اون قسمت که دو نوع کیک رژیمی را آموزش داده بودید که خیلی کاربردی بود و بسیار هم خوشمزه در اومد...خیلی راضی بودم امیدوارپ در مطالب آیندتون در مورد طرز تهیه کیک ساده وانیلی هم بزارید چون خیلی دنبال یک دستور خوب هستم از این کیک ولی هنوز یک آموزش کیک ساده وانیلی خوب پیدا نکردم بازم ممنون بابت مطالب کیکی خوبتون

فرشته
میخوام در آموزشگاهتون شرکت کنم راهنمایم میکنید؟!
مدیر کل
سلام با این شماره تماس بگیرید و هر دوره ای که میخواهید را ثبت نام بفرمایید : 03136611289

ستاره
سلام خدمت همه آفتابگردانی های عزیز من همه آموزش های کیک تون رو خوندم خیلی عالی بودن .من تا حالا چند جا کلاس آموزش کیک رفتم ولی آموزش های شما واقعا روان و آسون هستند . خیلی دوس دارم توی کلاس های آموزشی شما شرکت کنم و از اطلاعات مفیدتون استفاده کنم

مینا
چقدر مراحل آموزش کیک رو کامل و با جزئیات توضیح دادید.آموزش کیک تولد رو گام به گام اجرا کردم کیکم حرف نداشت عالی شد، مرسی از سایت خوبتون🌹

مبینا
سلام ممنون از مطالب کاملتون،هیچ جایی آموزش کیک رو به این حامعی ندیدم،این آموزش کیک واقعا فوق العاده بود


ثبت نظر

مقالات مرتبط: