طرز تهیه بیش از 3 نوع دسر برای تولد همسرم و تولد بچه ها (انواع دسر مدرن)

خانه | جزییات خبر

طرز تهیه بیش از 3 نوع دسر برای تولد همسرم و تولد بچه ها (انواع دسر مدرن)

انواع دسر برای تولد، شامل ارائه انواع دسرهای تک نفره یا بزرگ است که می توان آنها را به عنوان پذیرایی بعد از شام، استفاده کرد.

یکی از روش های طرز تهیه دسر ساده برای تولد، سفارش آن به قنادی ها و اشخاص است. این نوع دسرها را در بعضی شیرینی فروشی ها هم می توانید پیدا کنید.

آموزش دسر تولد

  • آیا با دیدن دسرهای موجود در بازار یا تولد اقوام و آشنایان، به این فکر کرده اید که خودتان آنها را تهیه کنید؟
  • آیا با فوت و فن های تهیه دسرهای مختلف و تزئین آنها آشنایی دارید؟
  • آیا می دانید کدام دسر برای تولد بچه ها و کدام دسر برای تولد بزرگترها مناسب هستند؟

در انواع دسر برای تولد، به تمامی این سوالات پاسخ داده می شود. در این دوره، طرز تهیه انواع دسر مدرن، انواع دسر برای تولد بچه ها، نحوه تزئین و سرو آنها به طور کامل به شما ارائه خواهند شد.

برای آشنایی با چند مورد از انواع دسرهای تولد، با این مقاله همراه باشید. 

طرز تهیه دسر ساده برای تولد (مافین شکلاتی)

مواد لازم برای تهیه مافین شکلات
 

آرد ۲۵۰ گرم
پودر کاکائو ۵۰ گرم
شکر ۱۷۵ گرم
تخم مرغ ۲ عدد
روغن مایع نصف لیوان
آب جوش ۲۵۰ میلی لیتر
خامه صبحانه ۱ قاشق غذاخوری پر
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری

 

مواد لازم برای تهیه کرم پنیر

 

پنیر خامه ای ۳۰۰ گرم
پودر قهوه فوری یا نسکافه یک قاشق غذاخوری
شکر ۵ تا ۶ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مافین شکلاتی

آرد و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را سه بار الک کرده و کنار بگذارید. فر را روشن کرده و روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار دهید. 

تخم مرغ را با همزن دستی هم بزنید تا مایع تقریبا یکنواختی به دست بیاید. خامه را در آب جوش حل کرده و به تخم مرغ ها اضافه کنید. روغن مایع را نیز به این ترکیب افزوده و همه مواد را به هم بزنید. 

در ظرف گودی آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و شکر را با هم مخلوط کنید. مواد تر را به این ترکیب اضافه کرده و مدت کمی با همزن برقی بزنید.

آموزش دسر مافین شکلاتی

به اندازه سه چهارم از قالب های مافین را با مایه پر کرده و قالب را در طبقه وسط فر قرار دهید. اجازه دهید مافین ها به مدت ۴۵ دقیقه درون فر باقی بمانند. پس از خنک شدن، مافین ها را از قالب ها خارج کنید.  

برای درست کردن کرم، شکر و نسکافه را داخل آسیاب یا بلندر ریخته و آنها را پودر کنید، سپس این پودر را با پنیر خامه ای مخلوط کرده و کاملا هم بزنید. کرم را داخل قیف ریخته و روی مافین ها را با آن تزئین کنید. 

آموزش دسر بانوفی پای یکی از انواع دسر مدرن

مواد لازم برای تهیه پای

پودر بیسکوییت کرم دار ۴۰۰ گرم
کره ذوب شده ۵۰ گرم
موز له شده ۱ عدد

 

مواد لازم برای رویه پای

 

موز ۳ عدد

سس کارامل

(طرز تهیه سس کارامل در این مقاله توضیح داده خواهد شد)

یک لیوان

خامه فرم گرفته
(طریقه درست کردن خامه فرم گرفته در این مقاله توضیح داده خواهد شد)

۴۰۰ گرم

طرز تهیه دسر بانوفی پای

دسر بانوفی پای، شامل یک لایه پای بیسکوییتی، یک لایه موز و دو لایه خامه است که در یک ظرف کم ارتفاع چیده می شوند. در نهایت روی تمام این مواد، سس کارامل ریخته می شود.

بنابراین برای تهیه این دسر خوشمزه، به سس کارامل و خامه فرم گرفته نیاز دارید. شما می توانید سس کاراملی را به میزان تقریبا زیاد و برای استفاده چند بار خود درست کرده و در یخچال نگهداری کنید.

خامه فرم گرفته نیز، هم به صورت آماده در فروشگاه های لوازم قنادی موجود است و هم می توانید آن را در خانه و از خامه صبحانه تهیه کنید.

این بخش از انواع دسر برای تولد، به طرز تهیه سس کارامل و خامه فرم گرفته اختصاص دارد.  

چطور در خانه سس کارامل درست کنید؟

شکر را به همراه آب سرد درون ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت قرار دهید. مواد را هم نزنید و اجازه دهید شکر کاراملی شود. به محض قهوه ای شدن شکر، آب جوش را در ظرف ریخته و هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند.

سپس خامه را افزوده و اجازه دهید همه مواد مدتی روی حرارت ملایم بجوشند و مایع یکنواختی حاصل شود. ظرف حاوی سس را کناری بگذارید تا خنک شود. می توانید این سس کاراملی را به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کنید. 

سس کارامل

طریقه درست کردن خامه فرم گرفته از خامه صبحانه 

برای درست کردن خامه فرم گرفته از خامه صبحانه به ۴۰۰ گرم خامه صبحانه و ۱۰۰ گرم شکر نیاز دارید. 

اولین نکته ای که برای تهیه خامه فرم گرفته باید در نظر بگیرید، این است که محیط درست کردن خامه باید سرد باشد. بنابراین ترجیحا از یک ظرف استیل برای مخلوط کردن خامه و شکر استفاده کنید.

یک راه دیگر این است که ظرف حاوی خامه را در یک ظرف بزرگتر حاوی یخ قرار دهید. 

در پاکت خامه را باز کرده و آب اضافی آن را بریزید. خامه و شکر را در یک ظرف بزرگ ریخته و با چنگال به هم بزنید تا مخلوط شوند. ظرف خامه را به مدت نیم ساعت درون فریزر قرار داده و سپس خارج کنید. مجددا با چنگال خامه را زیر و رو کنید تا یخ خامه یکنواخت شود. 

دو تا سه بار، مراحل قرار دادن خامه در فریزر به مدت نیم ساعت و بعد خارج کردن و هم زدن آن را تکرار کنید. در این مرحله، خامه تقریبا حالت یخ زده و نسبتا سفتی دارد.

همزن را روی دور تند گذاشته و خامه را هم بزنید. دقت کنید که در ابتدای زدن، خامه دوباره شل می شود. مجددا تکرار می کنیم که محیط زدن خامه باید سرد باشد و اگر هوا گرم است، ظرف حاوی خامه را باید روی یخ قرار دهید. به زدن خامه ادامه دهید تا خامه خودش را بگیرد و سبک شود.

خامه فرم گرفته

ممکن است فرایند زدن خامه تا نیم ساعت هم طول بکشد، بنابراین صبر و حوصله داشته باشید. زمانی که رد پره های همزن روی خامه ماند و خامه کاملا فرم گرفت، زدن خامه را متوقف کنید. خامه فرم گرفته شما آماده است. 

در صورتی که به استفاده از تمام خامه فرم گرفته احتیاج ندارید، مابقی آن را درون فریزر قرار دهید. برای استفاده در مرتبه های بعد، پس از خارج کردن خامه از فریزر، اجازه دهید یخ آن کمی باز شود. سپس مجددا آن را با همزن بزنید و استفاده کنید. 

در این قسمت از آموزش دسر بانوفی پای :

پودر بیسکوییت، کره ذوب شده و موز له شده را با هم مخلوط کرده و با دست ورز بدهید تا به شکل خمیر دربیایند.

موز را به صورت حلقه ای خرد کرده و کنار بگذارید. ظرفی را انتخاب کنید که مناسب سرو بوده و کم ارتفاع باشد. شما می توانید این دسر را به صورت تک نفره یا در یک ظرف بزرگ سرو کنید. 

ترکیب بیسکوییت و موز و کره را کف ظرف گذاشته و آن را با دست یا قاشق فشرده کنید، سپس روی آن یک لایه خامه بکشید. حلقه های موز را روی خامه قرار داده و سپس دوباره خامه بکشید. وسط مواد سس کارامل ریخته و ظرف را درون یخچال قرار دهید.

دسر بانوفی پای حداقل به ۳ ساعت زمان نیاز دارد تا خودش را بگیرد. پس از این مدت، دسر شما برای پذیرایی آماده است. 

آموزش دسر بانوفی پای

آموزش کوکی بارک، دسر برای تولد بچه ها!

این بیسکوییت مجلسی را می توانید به شکل های مختلف درآورده و برای پذیرایی در تولد فرزندان خود استفاده کنید. 

مواد لازم برای تهیه کوکی بارک

آرد ۳۹۰ گرم
شکر ۲۰۰ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
کره ۲۲۷ گرم
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری
نمک یک دوم قاشق چای خوری
وانیل ۲ قاشق چای خوری

 

طرز تهیه کوکی بارک

نخست فر را روشن کرده و روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد  قرار دهید. 

در یک ظرف، آرد و نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید. کره و شکر را در ظرف دیگری ریخته و با همزن برقی بزنید تا شکر در کره حل شود.

تخم مرغ ها را یکی یکی به کره و شکر افزوده و پس از اضافه کردن هر کدام، مایع را هم بزنید. در نهایت وانیل را افزوده و آنقدر بزنید تا مایه یکدست شود. 

مواد خشک را در ظرف حاوی مواد تر ریخته و هم بزنید تا خمیر نرم و یکنواختی به دست بیاید.

آموزش دسر کوکی بارک

خمیر را در یک کیسه پلاستیکی گذاشته و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید. سپس آن را خارج کرده، روی سطح کار مقداری آرد پاشیده و خمیر را روی آن پهن کنید. به کمک وردنه، خمیر را به ضخامت یک سانتی متر باز کنید. 

در سینی فر کاغذ روغنی بیندازید. خمیر را با قالب دلخواه برش زده و روی سینی بچینید. این بیسکوییت به ۸ تا ۱۰ دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد. پس از این مدت زمان، سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید بیسکوییت ها خنک شوند.

از شکلات ذوب شده و اسمارتیز می توانید برای تزئین این بیسکوییت های مجلسی استفاده کنید. 

در کلاس آموزش دسر آفتابگردان، علاوه بر یادگیری چگونگی آماده کردن دسرهای گوناگون، با نکات و ترفندهای خاصی برای لذیذتر و زیباتر شدن این دسرها نیز آشنا می شوید.

آموزش دسر تولد کوکی بارک

آموزش دسر شارلوت (ژله و دسر تولد)

مواد لازم برای تهیه دسر شارلوت 

 


رولت خامه ای
(طرز تهیه رولت خامه ای در خانه، در این مقاله گفته شده است)
۲۰ عدد
ژلاتین ۱۰ ورق

 

مواد لازم برای تهیه کرم پاتی سیر

 

شیر ۵۰۰ میلی لیتر
زرده تخم مرغ ۶ عدد
شکر ۲۰۰ گرم
آرد گندم ۵ قاشق غذاخوری
وانیل ۱ قاشق چای خوری

 

آیا می توان رولت خامه ای را در خانه درست کرد؟

رولت خامه ای یک شیرینی خوشمزه و محبوب است که اکثر ما همیشه آن را از شیرینی فروشی ها تهیه می کنیم. اما با رعایت نکات خاصی می توان این شیرینی خامه ای لذیذ را در خانه هم درست کرد.

در این بخش از مقاله انواع دسر برای تولد، طرز تهیه رولت خامه ای در خانه گفته خواهد شد. 

مواد لازم برای تهیه رولت خامه ای

 

آرد سفید ۱۲۰ گرم
شکر دانه ریز ۱۲۰ گرم
تخم مرغ ۴ عدد
عسل ۱ قاشق غذاخوری
وانیل یک چهارم قاشق مربا خوری
آب جوش ۱ قاشق مربا خوری
خامه فرم گرفته نیم کیلو

 

طرز تهیه رولت خامه ای یکی از انواع دسر مدرن

فر را روشن کرده و روی ۲۲۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. آرد سفید را سه بار الک کرده و کنار بگذارید.     

سفیده و زرده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید. در مقاله آموزش کیک اسفنجی آفتابگردان به روش های مختلفی برای جدا کردن زرده و سفیده تخم مرغ اشاره شده است که یکی از ساده ترین آنها، شکستن تخم مرغ بر روی کفگیر سوراخ دار است. به این ترتیب، زرده روی کفگیر مانده و سفیده در کاسه زیر آن می افتد. 

آموزش دسر آفتابگردان

زرده ها را در یک کاسه با اندازه مناسب ریخته و با دور کند همزن بزنید تا از حالت لختگی خارج شود. سپس همزن را روی درجه متوسط گذاشته و شکر را کم کم به آن اضافه کنید. وقتی رنگ مخلوط زرده تخم مرغ و شکر کمی روشن شد، وانیل را به این ترکیب بیفزایید. 

پس از اضافه کردن وانیل، در حدود یک دقیقه دیگر مواد را زده، آب جوش را افزوده و بلافاصله دوباره مواد را با همزن بزنید. سپس یک قاشق عسل را در ظرف ریخته و به هم زدن مواد ادامه دهید.

آرد الک شده را در سه تا چهار مرحله به ظرف اضافه کرده و این ترکیب را به صورت دورانی با لیسک بزنید تا زمانی که هیچ آرد گلوله شده ای باقی نماند. ظرف حاوی مواد را کنار بگذارید. 

در این مرحله نوبت به زدن سفیده تخم مرغ ها می رسد. کیفیت نهایی رولت شما به شدت به این مرحله بستگی دارد، بنابراین در زدن سفیده دقت کنید.

یک ظرف گود برداشته و آن را کاملا تمیز و خشک کنید. پره های همزن را هم با دقت بشویید و خشک کنید. در جدا کردن سفیده و زرده تخم مرغ ها هم دقت کنید که سفیده کاملا خالص باشد. 

سفیده ها را در کاسه ریخته و شروع به هم زدن کنید. این کار را با دور تند همزن شروع کرده و ادامه دهید تا زمانی که بافت سفیده منسجم شده، پف کند و کاملا سفید رنگ شود. کیفیت سفیده زده شده زمانی خوب است که با برگرداندن کاسه، چیزی از آن بیرون نریزد. 

در این مرحله، هم زدن را متوقف کرده و سفیده را به مخلوط زرده و بقیه مواد اضافه کنید. مجددا با لیسک و به آرامی مواد را با هم فولد کنید. مراقب باشید پف سفیده نخوابد. به هم زدن آهسته ادامه دهید تا زمانی که مایه یک دستی حاصل شود. 

سینی مخصوص رولت یا یک سینی با ابعاد ۳۰ در ۴۰ سانتی متر را برداشته و در آن کاغذ روغنی بیندازید. مایع رولت خامه ای را در سینی ریخته و با لیسک آن را در تمام قسمت های سینی پخش کنید. دقت کنید که ارتفاع مواد در تمام قسمت ها یکسان باشند تا بعدا در هنگام رول کردن، مشکلی وجود نداشته باشد.

کلاس آموزش دسر آفتابگردان

سینی را چند بار به کف آشپزخانه بزنید تا حباب های آن خارج شود، سپس داخل فری که از قبل گرم شده است، قرار دهید. خمیر رولت خامه ای به ۸ تا ۱۲ دقیقه زمان برای پخت نیاز دارد. ماندن سینی بیشتر از این مدت زمان در فر، باعث خشک شدن رولت شده و خمیر را دیگر نمی توان رول کرد. 

پس از گذشت مدت زمان گفته شده، سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید خمیر کمی از داغی بیفتد. سپس فورا خمیر را به همراه کاغذ روغنی از سینی خارج کرده و روی دستمال نخی بزرگ قرار دهید.

رولت و دستمال را یک مرتبه رول کنید و اجازه دهید حدود ۲۵ دقیقه در حالت رول شده بمانند و خنک شوند، سپس آن ها را به آرامی باز کنید. 

روی رولت را با یک لایه خامه فرم گرفته پوشانده و مجددا با کمک کاغذ روغنی آن را رول کنید.

مراقب باشید که خمیر موقع رول کردن پاره نشود. سپس رولت را به ظرف مناسب سرو منتقل کرده و در یخچال قرار دهید.

رولت خامه ای باید در حدود ۳ تا ۴ ساعت در یخچال بماند تا خودش را بگیرد. پس از این مدت زمان می توانید آن را برش بزنید. 

رولت خامه ای استفاده شده در دسر شارلوت باید ساده باشد. اما اگر تمایل داشتید که رولت خامه ای را به تنهایی استفاده کنید، می توانید در لایه میانی آن به غیر از خامه فرم گرفته، از میوه های دلخواه خود نیز استفاده کنید.

روی رولت خامه ای را هم می توانید با خامه فرم گرفته، انواع میوه های خرد شده و شکلات ذوب شده تزئین کنید.  

طرز تهیه رولت خامه ای در طرح های گوناگون در کلاس های انواع دسر برای تولد به شما آموزش داده خواهد شد.

طرز تهیه دسر شارلوت

برای درست کردن دسر شارلوت، ابتدا باید کرمی به نام کرم پاتی سیر را تهیه کنید.

برای تهیه این کرم، ابتدا زرده های تخم مرغ را با شکر و وانیل در یک ظرف ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. آرد را در مقداری از شیر ریخته و به این ترکیب اضافه کنید، سپس هم بزنید تا مایع رقیق و یکدستی حاصل شود. 

آموزش دسر شارلوت

بقیه شیر را درون ظرف بریزید و این بار با یک قاشق چوبی مواد را به هم بزنید. کرم را به ظرف مناسبی منتقل کرده و روی شعله ملایم گاز قرار دهید. اجازه دهید ظرف حاوی مواد آنقدر روی حرارت بماند که کرم غلیظ شود و در این مدت مرتب آن را هم بزنید. 

زمانی که کرم به غلظت مناسب رسید، آن را از روی گاز برداشته و پس از خنک شدن داخل یخچال بگذارید تا سرد شود. 

ورقه های ژلاتین را داخل آب سرد بگذارید تا نرم شوند. سپس از داخل آب خارج کرده و در ظرفی فلزی بریزید. ظرف را روی بخار کتری قرار دهید تا ورقه های ژلاتین ذوب شوند. سپس آن را با کرم پاتی سیر خنک شده مخلوط کنید. 

دسر شارلوت باید درون ظرفی به شکل نیم کره درست شود. ظرف مناسبی برداشته، درون ظرف سلفون پهن کرده و رولت های خامه ای را روی کف و دیواره های آن بچینید.

رولت ها را مقداری فشرده کنید تا هیچ حفره ای بین آنها باقی نماند. سپس مخلوط ژلاتین و کرم پاتی سیر را در میانه ظرف بریزید.

این دسر خوشمزه را باید ۶ تا ۸ ساعت درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس از گذشت این مدت زمان، دسر را درون یک دیس یا بشقاب بزرگ برگردانید. 

آموزش دسر تولد شارلوت

موارد زیر، مختصری از این نکات کاربردی می باشند:

  •  در تهیه دسرهایی که حاوی شکلات هستند به خاطر داشته باشید که هرچه از شکلات و کاکائوی بهتر استفاده کنید، دسر شما در نهایت کیفیت بالاتری خواهد داشت. 
  •  برای سرو دسرهای مختلف، به اندازه ظرف های خود دقت کنید. ظرف های بلند برای سرو دسرهایی که لایه های کمی دارند، مناسب نیستند و برخی ظرف های کوتاه نیز ممکن است برای بعضی از دسرها کافی نباشند. 
  •  دسرها معمولا باید چند ساعتی در یخچال بمانند تا خود را گرفته و خوشمزه تر شوند. بنابراین در برنامه ریزی برای تولد، چند ساعت را برای ماندن دسر در یخچال لحاظ کنید.  

تمامی این نکات در کلاس های انواع دسر برای تولد آفتابگردان به صورت کامل و جز به جز برای شما توضیح داده می شود.

برای مشاهده طرز تهیه انواع دسر های جدید و خوشگل حتما به صفحه آموزش دسر آفتابگردان مراجعه کنید و در خانه تک تک آن ها را درست کنید و لذت ببرید !

پرسش و پاسخ:


شکیبا

خیلی ایده ی خوبیه من که خوشم اومد


ثبت نظر


مقالات مرتبط:


طرز تهیه بیش از 3 نوع دسر برای تولد همسرم و تولد بچه ها (انواع دسر مدرن)

جزییات

انواع آموزش دسر خوشمزه و خوشگل 2019 | آفتابگردان

جزییات

آموزش انواع دسر با شیر : دسر سریع با شیر مگنولیا، پاناکوتا و ...

جزییات

کلاس آموزش انواع دسر آفتابگردان : 7 راز مهم انواع دسر و آموزش دسر

جزییات

آموزش کامل بیش از 3 نوع دسر ساده و خوشمزه برای مهمانی!

جزییات

طرز تهیه انواع دسر های ایرانی به همراه آموزش فوت و فن آن ها

جزییات